Pierwsze spotkanie z adwokatem

adwokat Kraków alimenty

adwokat Kraków alimenty

Adwokat Kraków alimenty – pierwsze spotkanie z adwokatem


Niestety dla wielu Klientów pierwsza wizyta w Kancelarii Adwokackiej wiąże się z dużym stresem. Dlaczego tak jest? Skąd się to wzięło? Jak się przygotować na wizytę pod hasłem na przykład adwokat Kraków alimenty.

Dlaczego stresuje Cię pierwsze spotkanie z Adwokatem ?


Wizyta w kancelarii adwokata w Krakowie nie jest czymś zwyczajnym w życiu Klienta przychodzącego z problemem prawnym dotyczącym a to życia małżeńskiego (rozwód, separacja, znęcanie się psychiczne lub fizyczne), spraw finansowych (ustanowienie/obniżenie/podwyższenie alimentów, przyczynianie się do zaspokajania potrzeb rodziny) czy spraw stricte majątkowych (podział majątku, ustanowienie rozdzielności majątkowej). Bardzo często jest to w ogóle pierwsze spotkanie z „prawem”, jakie masz odbyć. Opowiadanie o intymnych szczegółach Twojego prywatnego życia, zapewne również nie należy do najłatwiejszych chwil w Twoim tygodniowym grafiku zajęć i spotkań. Czy jest jednak powód aby się denerwować na myśl o spotkaniu pod hasłem adwokat kraków alimenty ? Oczywiście, że nie.

Ważne!

Wizyta u adwokata jest jak spotkanie z lekarzem. Dobry specjalista wie o co pytać i jak to robić, abyś nie czuł się niezręcznie.

Musisz mi uwierzyć na słowo, adwokat patrzy na Twoją historię tak jak lekarz na listę objawów choroby. Nie zastanawia się dlaczego postąpiłeś tak a nie inaczej, nie ocenia Twoich wyborów, nie doszukuje się historii niedopowiedzianych. Adwokat kraków alimenty (wybrany przykład) to osoba, która na co dzień słucha i pracuje z ludźmi, którzy mają za sobą przeróżne historie.

Od czego zacząć spotkanie z adwokatem? Co ze sobą zabrać?


Przebieg spotkania z adwokat Kraków tak naprawdę zależy od Ciebie. Sprawy rodzinne wymagają indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz, aby adwokat przedstawił Ci ogólne regulacje dotyczące alimentów, rozwodu, podziału majątku itp. to śmiało możesz od tego zacząć. Gdy poczujesz się już bardziej komfortowo w jego towarzystwie wówczas możesz rozpocząć przedstawienie swojej własnej historii.

Ważne!

Przed spotkaniem z adwokatem warto spisać sobie na karteczce najważniejsze pytania.

W trakcie Twojej opowieści adwokat powinien zadawać dodatkowe pytania, które wskażą Ci właściwy, dalszy kierunek historii. Pod pojęciem „właściwy kierunek” rozumiem taki kierunek, który będzie miał znaczenie podczas sprawy sądowej. Nie wszystkie okoliczności, które w Twojej opinii są ważne dla sprawy, będą miały takie samo znaczenie dla sędziego. Często efektem takiego spotkania jest już próba stworzenia strategii odpowiedniej do „odniesienia sukcesu” w Twojej sprawie.

Tajemnica adwokacka – gwarancja pełnej dyskrecji


W kancelarii adwokackiej Twoja sprawa jest na prawdę bezpieczna. Przekazując informację adwokatowi możesz być pewien, że nikt nie dowie się o Twoich problemach. Zaufanie Klienta to rzecz, która jest dla dobrego adwokata bezcenna. Zachowanie tajemnicy stanowi jeden z ustawowych obowiązków adwokata. Artykuł 6 Ustawy Prawo o adwokaturze stanowi :

  • Adwokat obowiązany jest zachować w tajemnicy wszystko, o czym dowiedział się w związku z udzielaniem pomocy prawnej.
  • Obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej nie może być ograniczony w czasie.
  • Adwokata nie można zwolnić od obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej co do faktów, o których dowiedział się udzielając pomocy prawnej lub prowadząc sprawę.
  • Obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej nie dotyczy informacji udostępnianych na podstawie przepisów ustawy z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz.U. z 2016 r. poz. 299 i 615) – w zakresie określonym tymi przepisami.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *