Jak przeżyć rozwód?

jak przeżyć rozwód

jak przeżyć rozwód

Jak przeżyć rozwód?


Niestety w życiu bywa tak, że nie wszystko idzie dokładnie zgodnie z naszym planem. Nie zawsze opowieść kończy się zwrotem “i żyli długo i szczęśliwie”. Co w takim wypadku należy zrobić? Jak przeżyć rozwód? Gdzie szukać pomocy? Jak znaleźć adwokata w Krakowie? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w dzisiejszym artykule.

Jak w miarę bezbolesnie przetrwać rozwód?


Odpowiedź na pytanie jak przeżyć rozwód zależy od bardzo wielu czynników. Najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujemy po postępowaniu rozwodowym. Jeżeli naszym głównym celem jest szybkie odzyskanie wolności to musimy mieć świadomość, że może pojawić się konieczność pójścia na pewne ustępstwa. Jeżeli jesteśmy na to gotowi i nie mamy z mężem wspólnych małoletnich dzieci, to postępowanie rozwodowe może zakończyć się nawet na jednej rozprawie. Szybki rozwód może oszczędzić nam wielu stresów i zapobiec ponownemu przeżywaniu krzywd, które wyrządziliście sobie wzajemnie z mężem.

Zwróć uwagę!

Aby uzyskać szybko rozwód należy:

 1. w sposób profesjonalny sporządzić pozew (można udać się w tym celu po pomoc do adwokata),
 2. załączyć od razu do pozwu wszystkie wymagane dokumenty, tak aby sąd nie musiał nas wzywać do ich uzupełnienia,
 3. ograniczyć żądania zgłaszane w pozwie do absolutnego minimum o jakim sąd musi orzec, tj. np rozwiązania małżeństwa przez rozwód BEZ ORZEKANIA O WINIE, zrezygnowania z orzeczenia o sposobie korzystania ze wspólnie zajmowanego mieszkania (jeśli nadal mieszkamy w jednym lokalu).

Wzór pozwu rozwodowego znajdziesz we wpisie “Podanie o rozwód

Jak przeżyć rozwód – czy warto skorzystać z pomocy adwokata?


W postępowaniu rozwodowym NIE MA przymusu korzystania z pomocy profesjonalnego pełnomocnika. Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach samodzielnie walczyć o odzyskanie wolności i chcemy maksymalnie zminimalizować kontakt z naszym mężem/żoną, to warto rozważyć skorzystanie z pomocy profesjonalnego adwokata. Dzięki zastępstwu adwokata nie będziemy musieli stawiać się na każdą rozprawę. Wystarczająca bowiem będzie obecność pełnomocnika. Będziemy mieli również pewność, że nasze interesy są zabezpieczone w najlepszy możliwy sposób.

Wpisując w wyszukiwarkę hasło “rozwód adwokat Kraków” uzyskamy całą listę stron kancelarii adwokackich zajmujących się rozwodami. Warto jest wybrać kancelarię, która specjalizuje się w prowadzeniu tego rodzaju spraw. Kancelarią specjalizującą się w prowadzeniu spraw rozwodowych jest kancelaria, której zespół pomaga w tworzeniu bloga adwokatrodzinne.pl.. Adres kancelarii znajdziecie TUTAJ.

omentarze

 1. Tamara

  Oprócz pomocy adwokata, czasem przyda się też opieka psychologa lub terapeuty. Może się też okazać, że dzięki mediacji rozwód przebiegnie bezboleśnie.

  Odpowiedz
 2. Tamara

  Adwokat przydaje się także przy negocjowaniu porozumienia wychowawczego – tak aby można było się rozejść w wypracowanych warunkach i nie paląc za sobą wszystkich mostów (szczególnie tych związanych ze wspólnym wychowywaniem dzieci).

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *